Obsah dokumentu
Table of Contents | ||||
---|---|---|---|---|
|
...
Modul automatizovaně generuje oslovení a data svátku ze jména, příjmení a pohlaví dle lokálních gramatických pravidel.
Když se modul zapíná, je nutné zkontrolovat, jestli je u všech webů vše správně vyplněné - tj. poté, co je vše vyplněno a uloženo ve výchozím nastavení, je nutné zvlášť zkontrolovat nastavení všech webů a modul zapnout až po této kontrole.
Nastavení:
Je nutné vybrat pole (v databázi), ve kterém je křestní jméno a příjmení, poté je nutné vybrat název sloupců, do kterých se mají výsledky vygenerovat - pohlaví, oslovení 5. pádem pro jméno, oslovení 5. pádem pro příjmení, datum svátku, a také jakým způsobem se má označit, pokud zjistíme, že je kontakt muž, nebo že je kontakt žena - po vyplnění všech polí a uložení výchozích nastavení je modul zapnutý a do druhého dne se pro kontakty v databázi vyplní jejich oslovení a datum svátku.
Vytvořené sloupce musí být typu: nameday=datum, gender a vocativy =text.
...
Podle výše zmíněných dimenzí (R, F, M) se ke každému zákazníkovi přiřazují body, které ho definují.
Hodnoty se následně doplňují do konkrétních sloupců v tabulce kontaktů (sloupce není nutné vytvářet, vytváří se automaticky, zapnutím modulu).
Díky RFM segmentaci je možné kombinací jednotlivých dimenzí vytvářet segmenty zákazníků, na které je následně možné cílit specifickou komunikaci.
Pokud jsou například v každé dimenzi vytvořeny 3 skupiny, pak bude možné získat až 27 různých kombinací (tedy různých segmentů).
Příklady segmentů vytvořených díky RFM segmentaci:
loajální zákazníci - zákazníci, kteří nakupují opakovaně a nákupy jsou provedeny v aktuální době (tedy vyšší hodnoty dimenze frequency a recency),
VIP zákazníci - zákazníci, kteří nakupují často a za vyšší částky (tedy vyšší hodnoty dimenze frequency a monetary). Tyto zákazníky je vhodné si “rozmazlovat”. Je např. možné je “využít” jako brand ambasadory, případně poslat preview verzi produktů atd. Je důležité, aby věděli, že jsou bráni jako VIP. (Např. “Vy jste naši srdcaři, tady máte od nás něco navíc” nebo “Tady máte od nás nabídku, která pro ostatní zákazníky ještě není veřejná”).
...
Příklad použití:
Výše uvedené moduly můžeme aplikovat v seznamech produktů (viz obrázek níže)
Data → Produkty → Vytvořit seznam produktů → Seřadit podle
top_seller:count nebo top_seller:sum = nejprodávanější produkty
top_viewed:unique nebo top_viewed:total = nejnavštěvovanější produkty
V obou případech je nutné řadit produkty vzestupně, aby byl první produkt ten nejprodávanější nebo nejnavštěvovanější a poslední (např. tisícátý) ten nejméně.
2.4 Sezónnost
V detailu modulu (pokud jsou správně dodané kategorie, strom kategorií a modul je zapnutý) se zobrazí přehled prodejnosti kategorií v roce podle měsíců.
Modul je automaticky měsíčně přepočítáván - vždy k 1. v daném měsíci
případně je možné přepočítání zapnout ručně.
...
Modul nabízí pravidelné přepočítání nejčastěji otevíraných časů v jednotlivých dnech pro každý kontakt, které se poté využijí při individuální optimalizaci času rozesílky na jednotlivé kontakty.
Tento čas se přepočítává pro každý kontakt samostatně na základě historické aktivity daného kontaktu (tzn. v jakých časech zákazník e-mail otevřel - kdy byl nejaktivnější).
Modul není nutné nastavovat, pouze zapnout/vypnout, a poté v konkrétní rozesílce zapnout v pokročilých nastaveních, viz obrázek níže.
...
Na tomto odkazu se lze podívat na report časů otevírání.
...